PLECHOVÉ DYCHOVÉ NÁSTROJE

THE CANADIAN BRASS QUINTET

je veľmi známy a uznávaný plechové súbor, ktorý sa prvýkrát objavil na hudobnej scéne v roku 1970. Súbor, ktorý svojím hudobným prejavom spôsobil revolúciu v hudbe na plechové nástroje a plechové kvintet stanovil ako svoju hlavnú silu v súčasnom hudobnom svete.

Roky, ktoré súbor THE CANADIAN BRASS pôsobí na hudobnej scéne sú označované ako “zlatý vek” plechové hudby.

Mnozil Brass

je rakúsky plechové septet založený roku 1992. Názov dala skupine krčma vo Viedni, v ktorej zakladajúci členovia hrali.

Ich Repertoire ide naprieč rôznymi žánrami, od vážnej hudby po jazz. Užívajú plechové nástroje od tých bežných (trúbka, tuba, pozauna) až po menej všedný ako Wagnerova tuba, krídlovka a baskřídlovka. Rovnako zborovo spievajú.

Charakteristický je až absurdné humor, ktorým svoje vystúpenia ozvláštňujú.

Mnozil brass - Komorná hra

Sdružení hlubokých žesťů ČF


Súbor založili prvotriedny hráči pozounovej a tubovej sekcie Českej filharmónie v roku 2004.

Lahodný, zamatový súzvuk niekoľkých pozaunou a tuby ocenili nielen poslucháči, ale aj hudobní skladatelia, ktorí pre takéto zoskupenie vytvorili rad originálnych skladieb.

DREVENÉ DYCHOVÉ NÁSTROJE

Quatuor Anches Hantées

Kvarteto Anches Hantées (Quatuor Anches Hantées / QAH), založené na 18-ročnej skúsenosti s koncertovaním vo Francúzsku a na celom svete, je jedinečnou a vedúcou formáciou, ktorá rozvíja svoj repertoár transkripciou a tvorbou hudobných diel.

Okrem zdobenia najkrajších pódií a festivalov vo Francúzsku, ako sú Arsenal de Metz, Salle Gaveau, Opéra de Tours, Salle Cortot, Festival Radio France – Montpellier Occitanie, Flâneries de Rs a Folle Journée de Nantes.

VIENNA CLARINET CONNECTION.

Kvarteto presahujúce hranice tradičných štylistických žánrov.

„Štyria jednotlivci a súčasne jedna entita najvyššej hudobnej kvality“ – tak vyjadril jeden hudobný kritik zvuk VIENNA CLARINET CONNECTION. Nesmierna virtuozita, tvorivosť a radosť zo života sú charakteristickými znakmi tohto kvarteta, ktoré obsahuje dva klarinety, basetový roh a basklarinet.

d2013 - Komorná hra