Hudobné vzdelávacie kurzy







LEKTORI
Dirigovanie, Kompozícia
Technika hry na trúbke
Technika hry na tube
Technika hry na pozaune,
- Mgr.art. Jakub LACO
- František Bečka
- Alexander Kunert
- doc. MgA. Robert Kozánek
– pôvodom z Hornej Nitry, konkrétne z obce Tužina a dnes pôsobiaci v Banskej Bystrici. Absolvent Katedry kompozície a dirigovania na Akadémií umení v Banskej Bystrici na ktorú nastúpil po absolvovaní Žilinského konzervatória. Aktuálne pôsobí ako hudobný skladateľ, dirigent a hráč na tenor a pozaunu.
Ako skladateľ sa venuje prevažne kompozíciám a úpravám pre komorné dychové zoskupenia, malé dychové hudby a prevažne pre dychové orchestre. Najpočetnejšie sú kompozície vytvorené pre Vojenskú hudbu Banská Bystrica, kde od roku 2017 aktívne pôsobí ako skladateľ i interpret. V minulosti sa stal laureátom skladateľskej súťaže Adama Plintoviča.

Dirigentskej činnosti sa venuje najmä v Dychovej hudbe Železiarne Podbrezová, kde sa už vystriedalo niekoľko profesionálnych dirigentov ako Peter Zaoral, Pavel Šianský, či Jozef Kráľ.
Okrem Vojenskej hudby ako interpret príležitostne pôsobí v orchestri Štátnej Opery, ale i dychových orchestroch, bigbandoch či malých dychovkách.
Fero Bečka sa narodil 25.11.1976 v Senici. Jeden z najlepších hráčov na trúbku a krídlovku na Slovensku. Je kapelníkom a umeleckým vedúcim Majstrov Európy z roku 2004 – dychovej hudby Dunajská kapela.
Po skončení Vojenskej hudobnej školy v Roudnici nad Labem pokračoval v štúdiu na konzervatóriu v Košiciach v hre na trúbke. V košickej Posádkovej hudbe si odslúžil základnú vojenskú službu, kde s týmto orchestrom urobil svoje prvé sólistické nahrávky.
Má bohaté skúsenosti z účinkovania najmä s moravskými kapelami, ako sú napr. Bílovčanka, Čejkovjané, Rozmarínka i Vacenovjáci, a v ostatných rokoch aj s DH Straňanka a Boršičanka Antonína Koníčka.
Po prevelení do VH OSSR v Bratislave sa stal sólo krídlovák tohto prestížneho slovenského vojenského orchestra. Tu odohrá nielen part 1.krídlovky, ale vo väčšine nahrávok, ktoré urobí tento orchester, je sólistom na trubku či krídlovku práve Fero Bečka.
V jarných mesiacoch roku 2004 sa Fero Bečka rozhodol, že by bolo dobré založiť na Slovensku novú kapelu zloženú z kvalitných
profesionálnych hráčov. Spolu s dnešným organizačným vedúcim Dunajskej kapely, kolegom z VH OSSR Mariánom Vladom založili novú dychovú hudbu a dali jej názov Dunajská kapela.
Stala sa Majstrom Európy v profesionálnej triede pre rok 2004 a to odrazilo kapelu k ďalším nahrávkam – dnes už má na konte 4 CD nosiče, ku koncertom doma a najmä v zahraničí, kde je už dnes Donau Blaskapelle určitý pojem.
Fero Bečka nahral cca 100 sólových skladieb, či už s Dunajskou kapelou, alebo s VH OSSR.
Momentálne účinkuje v kapele Bečkovi chlapci. Kapela vydala doteraz 4 CD
- Zakladateľ festivalu Stretnúcí Záhorákú
- Sólové CD Trom-bečka (na druhom sa pracuje)
- 25 ročná prax vo Vojenskej hudbe Bratislava
- Majster Európy s dychovou hudbou Straňanka
- Do dnes nahral asi 150 CD albumov
- 5 semestrov na VŠMU Bratislava – 3.miesto na Medzinárodnej súťaži v Brne v roku 2009
- k životnému jubileu 40 rokov vydal prestížny nemecký časopis Mucke článok o celoživotnom pôsobení v oblasti hudby
Alexander Kunert
Alexandr Kunert – tuba (nar. 1976)
Základní hudební vzdělání získal na LŠU v Zábřehu na Moravě. V letech 1989-1996 studoval na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži – obor tuba u Rudolfa Berana.
V roce 2018 absolvoval bakalářský obor na JAMU v Brně u Mgr.Art Pavla Bureše. Byl členem Státní Opery Praha (1996-97), členem Marc Reift Orchestra (1998-2004) a desetiletým hráčem ve formaci Academic Jazz Band Přerov.
Jeho spolupráce s Jaroslavem Šťastným (JAMU) nebo s Danielem Matejem (VŠMU Bratislava) se vztahuje i na oblast soudobé hudby.
Pětadvacetiletá praxe v oblasti dechové hudby se vztahuje na spolupráci s moravskými, slovenskými i rakouskými kapelami.
Je dlouholetým členem DH Boršičanka A. Koníčka a v současné době spolupracuje s Vladom Kumpánem. Od roku 2005 se věnuje pedagogické činnosti.
Robert Kozánek
Hru na pozoun studoval v letech 1994–1997 na Konzervatoři P. J. Vejvanovského Kroměříž, následně 1997–2002 na pražské AMU.
Zúčastnil se mistrovských kurzů Česko-francouzské akademie Telč 1998 (prof. Michel Becquet) a v roce 2001 absolvoval půlroční stáž na Guildhall School of Music v Londýně u profesora Simona Willse.
Je také laureátem mezinárodních soutěží Ženeva 1998, Gdaňsk 1999, Markneukirchen 2002, Cheju 2002, Lieksa, Helsinki (ITA) 2003.
Členem České filharmonie je od roku 2002 na pozici první pozounista a v sezoně 2014/2015 se stal vedoucím skupiny pozounů. Sólově vystoupil s Filharmonií Plzeň, Filharmonií Brno.
Kumpánovi muzikanti
Notačný program Sibelius, software Cubase
Hra na bicie (jazz, pop, rock, funky, latin)
Hra na tubu, komorná hra
Hlasová výchova -spev
- Ing. Jarek Musil
- Martin Kukučka
- Peter Daniel
- Daniela Alexandra Magal
Absolvent VUT FE Brno, technická kybernetika, pedagogické doplnkové vzdelanie, absolvent základnej umeleckej školy, odbor gitara, aktívny hudobník ako gitarista a spevák s dlhoročnou praxou doma aj v zahraničí. Na konte má vlastné kompozície aj pár stoviek textov k originálnym piesňam skôr populárneho charakteru.
Má za sebou prax v profesionálnom nahrávacom štúdiu, ako zvukový inžinier a hudobný režisér. Vykonáva prezentácie a školenia predovšetkým v oblasti využitia multimédií v hudobnej a pedagogickej praxi.
Jarek Musil je manažérom pre školy a vzdelávanie a tiež produktovým špecialistom na Notačné a výukové programy u firmy DISK Multimedia. Jeho hlavnou doménou je Notačné program Sibelius. Zaisťuje tiež poradenstvo k softvér od spoločnosti Steinberg a ďalších, ktoré sú využiteľné v školstve. Vďaka jeho pôsobenia v oblasti pedagogiky má ku školám stále veľmi blízko.
Jarek je správcom a lektorom vzdelávacieho centra Deccart, kde zaisťuje vzdelávacie akcie pre širokú hudobnú verejnosť, ale zorganizuje aj špeciálne individuálne akcie pre jednotlivcov a školy priamo na mieru.
Zoznámenie s notačným programom – desktop a ovládanie,
- prvé spustenie,
- rýchly štart,
- sprievodca prvých krokov práce,
- otvorenie súboru vzorové partitúry,
- prehrávanie partitúry,
- virtuálne nástroje,
- základné operácie úprav partitúry,
- vytváraní novej partitúry,
- rôzne spôsoby vkladanie nôt,
- nastavenie výrazu,
- práca s texty,
- party,
- formátovanie partitúry,
- možnosti vstupu / výstupu,
- tlač partitúry,
- prevod na iný formát.
Martin Kukučka, profesionálny bubeník, učiteľ bicích nástrojov a producent.
Vyštudoval hru na bicie nástroje na konzervatóriu v Nitre. Neskôr študoval na prestížnom jazzovom inštitúte KUG v Rakúskom Grazi. Od roku 2013 pôsobil v USA ako bubeník v divadelných/muzikálových predstaveniach ako: The Brat Pack, spoločnosti For The Record z Los Angeles, ďalej: Swing! - muzikál na slávnej Brodway.
Od novembra roku 2016 aktívne pôsobí opäť na Slovensku v hudobných zoskupeniach: Drumology, Dominika Titková & Friends, Thomas Puskailer, Jazzlab Project, a iných. Zároveň vyučuje bicie nástroje na súkromnej základnej umeleckej škole: Tralaškola v Nitre. Zároveň, pracuje aj ako skladateľ a producent hudby pre rôzne hudobné zoskupenia, (Drumology, Jazzlab Project)
V apríli roku 2019, zvíťazil v Česko-Slovenskej bubeníckej súťaži, ktorú usporiadal Drumcenter.cz.
Taktiež v tom istom roku sa Martin Kukučka zúčastnil celosvetovej prestížnej bubeníckej súťaže, ktorú usporiadala známa firma Shure s názvom: Shure Drum Masterym kde postúpil do finále medzi 30 najlepších bubeníkov spomedzi tisícky hráčov z celého sveta. V máji roku 2020, sa zúčastnil bubeníckej súťaže, Ronoscontest, kde sa umiestnil na tretiom mieste. V roku 2021 bol porotou ocenený za zrelý interpretačný výkon, Slovenskou jazzovou spoločnosťou na súťažnej prehliadke: Nové tváre slovenského jazzu.
Doterajšie Spolupráce (spomenuté len najrelevantnejšie na Slovensku): Lenka Gálisová Quartet, Dominika Titková & Friends, Latinshow, Gabo Jonáš trio, Thomas Puskailer, Jazzlab Project, SYSG Big Band a Jaromír Hnilička, Martina Uhrínová, Semation atď.
Hra na klávesový, gombíkový akordeón, heligónku,
- Mgr. art. Dominik Krpelan
- PaedDr. Vlado Kočický Dis.art
Akordeonista pochádzajúci z Prievidze. Hudobné vzdelanie získal na ZUŠ Ladislava Stančeka, neskôr na ZUŠ v Bojniciach. V maturitnom štúdiu pokračoval na konzervatóriu v Žiline a v absolventskom štúdiu na konzervatóriu Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici.
Vysokú školu ukončil na Akadémii umení v Banskej Bystrici v obore hra na akordeón. Počas štúdia sa zúčastnil mnohých akordeónových súťaží ako EuroMusette – GoldenTango Rajecké Teplice, Coupe Jeunesse Dunajská Streda, MAS Ostrava, Intertalent Bratislava a MAS Poprad, kde sa umiestnil na popredných miestach.
Vyučuje hru na klávesový, gombíkový akordeón a heligónku.
Študoval na konzervatóriu v Žiline v hre na trúbku. Nadobudol bohaté skúsenosti z účinkovania najmä s dychovými hudbami, ako sú napr. Drietomanka, Nemšovanka, Straňanka, Lidečanka, Valaška.
V roku 2004 bol umeleckým vedúcim DH Straňanka, s ktorou nahral 3 CD a takisto pôsobil ako umelecký vedúci v DH Skalanka z Trenčína.
Nahral cca 30 CD nosičov s dychovými kapelami, nahral mnoho relácií v TV Markíza, STV, ČT, Senzi, TV NOE, Šlágr, Český rozhlas, Rádio Regina a iné..
Zúčastnil sa zahraničných turné, koncertov a súťaží:
Nemecko, Rakúsko, Holandsko, Francúzsko, Švajčiarsko, Belgicko, Maďarsko, Poľsko...
Je člen SOZA, napísal a zaranžoval mnoho skladieb, ktoré boli nahraté dychovými hudbami.
- Absolvent konzervatórium Žilina
- Absolvent VŠ – PaedDr. ( doktor pedagogiky)
- Pôsobí ako pedagóg
- Mestský orchester Trenčín – Bekečská Čaba – ocenenie najlepší sólista v skladbe Keď šel Jáger cez horu
- DH Straňanka – víťazstvo na Polka feste
- DH Skalanka – víťazstvo v súťaži O zlatý hrozen – Mikulov
- DH Drietomanka – víťazstvo – súťaž v Pezinku – skladba Polka Pre trúbku
- DH Nemšovanka – víťazstvo – súťaž v Pezinku